Lærere

ABC – DE – F – GH I – JK – LMNO – P – Q – RS – T – U – V – X – Y – Z – Æ – Ø – Å

nskes kontakt pr. mail brug da lærerinitialer efterfulgt af @horsensgym.dk

F.eks.: NP@horsensgym.dk

A

Anders S. Madsen (AM) Matematik

Anders N. Poulsen (NP) Samfundsfag, historie, oldtidskundskab, filosofi

Anne Toftild (AT) Tysk, psykologi, studievejleder

Anne-Sofie Paaske (AP) Historie, tysk

 

 

 

 

 

 

 

B

Birthe Bang Nielsen (BB), Latin

Bettina Nørholt (BL) Kemi, biologi, bioteknologi

Bjarne Henning (He) Samfundsfag, idræt

 

 

 

 

 

 

 

C – D

Connie Kjeldbjerg (CK) Dansk, samfundsfag, læsevejleder

Christian Mikkelsen (CM), Idræt, Biologi

Christian Horup Pedersen (CP) Engelsk, Billedkunst

David Diec (DD), Kinesisk, Erhvervsøkonomi

Dorte Gade

Dorte Gade (DG)     Dansk, læsevejleder

Dorthe Holm Hansen (DH), Dansk, Biologi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-F-G

Elsebeth Oxholm (EO) Dansk, idræt, studievejleder

Elsebeth Petersen

Elsebeth Petersen (EP) Fysik, matematik, naturfag

Erik Foldby

Erik Foldby (EF) Historie, naturgeografi

Geert Skinner-Larsen

Geert Skinner-Larsen (SL) Matematik, datalogi

Gorm Duus Gjessing

Gorm D. Gjessing (GG) Historie, idræt

 

 

 

 

 

 

 

 

H
Hanne Hansen

Hanne Hansen (Ha) Engelsk, spansk

Hans Henrik Danielsen

Hans Henrik Danielsen (HH) Historie, biologi, bioteknologi, uddannelsesleder

Hans-Henrik Deichmann

Hans-Henrik Deichmann (HD) Fransk, musik, Adm.leder

Helge Dall

Helge Dall (DL) Biologi, bioteknologi, idræt

Helle Juul Hansen

Helle Juul Hansen (HJ) Fysik, matematik

Henriette K. Hartoft Andersen

Henriette Andersen (An) Dansk, historie, vicerektor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I-J

Jakob Schow-Madsen

Jakob Schow-Madsen (JS) Dansk, filosofi, religion

Jan Sørensen

Jan Sørensen (Soe) Engelsk, historie

Jens Skov

Jens Skov (JSK) Samfundsfag og Erhvervsøkonomi

John Pedersen (JP) Historie, samfundsfag

Jonna L. Jensen (JL) Dansk, psykologi

Jonna Petersen (PE) Idræt og samfundsfag

Julie Greve Ejlersen

Julie G. Ejlersen (JG) Dansk, drama

Jørgen Jensen

Jørgen Jensen (JJ) Matematik, religion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K-L

Katrine Quorning (KQ), Dansk, Psykologi

Kirstine Gade

Kirstine Gade (KG) Samfundsfag, spansk

Klaus Lykke Dagø

Klaus L. Dagø (KD) Fysik, matematik

Kristina Q. Pedersen (KP) Fransk

Lars Dall Hansen

Lars D. Hansen (LD) Engelsk, samfundsfag, mediefag

Lars Moeslund (LM) Biologi, bioteknologi, kemi

Laura Garne Kjeldsen (LK) Historie, religion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M
Maj Margrethe Kjærgaard

Maj M. Kjærgaard (MK) Biologi, naturgeografi

Maria Bøgebjerg Mikkelsen

Maria B. Mikkelsen (MM) Dansk, oldtidskundskab

Mats K. Jørgensen (MJ), Engelsk

Michael E. Bessert (ME) Fysik, kemi

Michala Schaffalitzky de Muckadell

Michala Schaffalitzky de Muckadell (Sc) Spansk, fransk

Mikkel Sohn

Mikkel Sohn (MS) Engelsk, historie

Morten Husted

Morten Husted (MH) Samfundsfag, musik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O-P-R
Ole Christiansen

Ole Christiansen (OC) Dansk, matematik

Peter Leineweber

Peter Leineweber (PL) Matematik, Biologi

Rasmus F. Frisenvang (RF), Musik

Rasmus Østergaard (RØ) Biologi, bioteknologi, kemi

 

 

 

 

 

 

 

S-V
Sally Thorhauge

Sally Thorhauge (ST) Engelsk, billedkunst

Sanne B. Johansen (SJ) Tysk, Engelsk

Signe Beck Meinicke

Signe B. Meinicke (SM) Engelsk, mediefag, skemalægger

Simon Buchhave (Bu) Engelsk, idræt, studievejleder

Steen Laursen

Steen Laursen (La) Engelsk, tysk

Stefanie von der Recke (SR), Tysk, Historie

Thao Cao

Thao Cao (TC)          Fysik, kemi

Thomas Ohrt

Thomas Ohrt (TO) Billedkunst, design

Tove Trankjær

Tove Trankjær (TT) Dansk, latin og idræt